Pojištění realitních makléřů a kanceláří

Spolupracujeme s nejlepšími

Máme dokonalý přehled o trhu. Neznáme totiž jednu nebo dvě pojišťovny. Známe všechny. A jejich produkty. A to je pro vás výhoda. Dokonce obrovská, pokud jste obchodník.

víc informací

Pojištění realitních makléřů a kanceláří

  • Sjednáme vám nejlepší pojištění realitních makléřů na trhu.
  • Společně stanovíme smysluplné limity plnění.
  • Pohlídáme spoluúčast, podmínky a výluky.
  • Vše vyřídíme rychle a online.
Získat nejlepší cenu

Během února nebo nejpozději v první polovině března 2020 nabyde účinnosti nový zákon O realitním zprostředkování, který přináší celou řadu změn do prostředí realitních kanceláří a makléřů. Coby specialisté na pojišťovací tematiku vám přinášíme základní informace a možnost sjednat přes nás nejvýhodnější pojištění makléřů a kanceláří.

Na úvod rychlá rekapitulace toho, jaké novinky a změny nový zákon do vaše realitního oboru přináší. Návrh zákona schválený 21. ledna 2019 obsahuje následující změny:

  1. Realitní zprostředkovatel nebude nadále volná, ale vázaná živnost.
  2. Úschova peněz musí proběhnout mimo realitní kancelář.
  3. Kanceláře i makléři musí mít povinně sjednáno pojištění v min. limitech plnění. 
  4. Nový zákon definuje pojem realitního zprostředkování a činnosti s ním spojené.
  5. Zákon upravuje způsob sjednání exkluzivity na prodej nemovitosti a provizi.
  6. A konečně nový zákon stanovuje minimální informační povinnost vůči klientovi.

Tématu nového zákona O realitním zprostředkování se věnuje celá řada webů, takže k bodům 1, 2, 4, 5 a 6 najdete online dostatek informací. Celé téma hezky popisuje např. web ZDE, vyplatí se podívat i přímo na oficiální zdroje Poslanecké sněmovny TADY.
V našem blogu jsme se novému zákonu věnovali ZDE.

Povinné pojištění makléřů a realitních kanceláří

Jako realitní kancelář nebo realitní makléř budete nově potřebovat povinné pojištění. Zákon vám nediktuje speciální podmínky týkající se produktu nebo pojistitele, nicméně stanovuje minimální limit pojistného plnění na 1.750.000 Kč pro jednu pojistnou událost a dvojnásobek částky, tedy 3,5 milionu v případě souběhu více pojistných událostí.

Vezme-li v úvahu, v jakých intencích se realitní obchody pohybují a že cena obchodovaných nemovitostí má rostoucí tendenci, bude vhodné na základě velikosti vašeho portfolia uvažovat o limitech vyšších. Zákon dále definuje, že pojištění lze sjednat pouze u pojistitele s oprávněním provozovat činnost na území ČR a také max. výši případné spoluúčasti.

Je potřeba rovněž připomenout, že dohledové instituce budou požadovat od realitních kanceláří a makléřů potvrzení o sjednání a aktivaci pojištění.

Ozvěte se a vybereme to nejlepší pojištění

Pojišťovny působí na českém a slovenském trhu známe jak své boty. Jednu vedle druhé. A známe i jejich produkty. A také lidi, kteří dané produkty definují. Ozvěte se nám, dejte nám základní údaje a společně vybereme to nejlepší povinné pojištění realitních kanceláří a pojištění realitních makléřů vhodné právě pro vás. Nastavíme pojistný limit a nejlepší poměr ceny a výkonu.

Vyplňte prosím základní údaje níže. Na základě nich vám buď ukážeme srovnání cen pojištění realitních zprostředkovatelů a pojištění realitních kanceláří na trhu, HNED, s tím že si sami zvolíte vhodnou variantu. Nebo na základě vašich vstupů provedeme ruční ověření v kalkulačkách pojišťoven a pošleme vám nejlepší nabídky. Nebudeme-li mít dostatečné informace, ozveme se vám  a doplníme společně potřebné.

Základní údaje o pojistníkovi
+Další informace


Zpracovávame váš požadavek