Nový zákon zavádí povinné pojištění makléřů a realitních kanceláří

Spolupracujeme s nejlepšími

Máme dokonalý přehled o trhu. Neznáme totiž jednu nebo dvě pojišťovny. Známe všechny. A jejich produkty. A to je pro vás výhoda. Dokonce obrovská, pokud jste obchodník.

víc informací

Nový zákon zavádí povinné pojištění makléřů a realitních kanceláří

09/02/2020 Libor Zezulka

Začít podnikat v realitách byla až dosud celkem hračka. Realitním zprostředkovatelům stačila tisícovka na volnou živnost, plnoletost a čistý trestní rejstřík. U realitních kanceláří už to sice taková sranda nebyla, i tak se však český trh řadil k nemnoha evropským trhům prakticky s nulovou nebo naprosto minimální regulací daného oboru.

Nové povinnosti vč. pojištění

Jednoduchosti však odzvonilo. Nový zákon O realitním zprostředkování, který nabyde účinnosti v únoru nebo nejpozději březnu 2020 klade na realitní kanceláře i realitní makléře daleko vyšší nároky. Nově zavádí povinné pojištění s definovanými minimálními limity pojistného plnění, reguluje exkluzivitu, zavádí nové informační povinnosti atd.

Přehled klíčových novinek najdete na stránce našeho produktu, Pojištění realitních makléřů/zprostředkovatelů a realitních kanceláří. Super oficiální v dokumentu PSPČR si můžete stáhnout ZDE. Pojišťovny na novou povinnost realitních zprostředkovatelů a kanceláří postupně reagují, takže vám rádi doporučíme nejvhodnější pojištění právě pro vaši kancelář.

Foto: Prodej realit vyžaduje nově povinné pojištění

Diskuze (0)