Co musí obsahovat cestovní pojištění

Spolupracujeme s nejlepšími

Máme dokonalý přehled o trhu. Neznáme totiž jednu nebo dvě pojišťovny. Známe všechny. A jejich produkty. A to je pro vás výhoda. Dokonce obrovská, pokud jste obchodník.

víc informací

Co musí obsahovat cestovní pojištění

03/06/2019 Lucie Dvořáková

Pokud cestujete do zahraničí, mít sjednané cestovní pojištění je zkrátka nutnost. V rámci EU máte sice právo na ošetření v institucích financovaných z veřejných zdrojů, má to ale háček. Problém je v tom, že pojišťovna vám proplatí náklady na ošetření pouze do té výše, kolik by totožná péče stála v České republice. Částka se může samozřejmě lišit a vám nezbyde nic jiného než zaplatit rozdíl částky ze svého.

Ideální cestovní pojištění by mělo obsahovat vše potřebné, abyste si dovolenou užili a zbytečně se nestresovali. Rozhodujícím kritériem pro výběr ideálního cestovního pojištění je rozsah toho co všechno pojistné krytí obsahuje v kombinaci s pojistnými limity. Pojistný limit představuje maximální částku, kterou je pojišťovna ochotna proplatit.

Výše pojistného limitu

Ideální výše pojistného limitu se odvíjí od plánovaných aktivit a zvolené destinaci. Pro pobytové nebo poznávací zájezdy v rámci Evropy se uvádí ideální pojistný limit tři miliony korun, pro vzdálenější destinace šest milionů korun. Vyšší pojistný limit se vám bude hodit, pokud se chystáte do USA nebo Kanady, kde je celkově dražší lékařská péče a také při aktivní sportovní letní i zimní dovolené.

V cestovním pojištění by vám nemělo chybět

Pojištění léčebných výloh obsahuje každé cestovní pojištění a toto je pouhý základ toho, co by mělo cestovní pojištění obsahovat. Zaměřte se také na úrazové pojištění v případě trvalých následků úrazů a asistenční služby. Asistenční služby vám pomohou vyřešit rychle a elegantně každou nepříjemnost a problém. Součástí cestovního pojištění by určitě mělo být i pojištění odpovědnosti za škody způsobené třetí osobě při běžných činnostech a pojištění zavazadel.

Diskuze (0)