Sjednání povinného ručení – první krok při koupi nového vozu

Spolupracujeme s nejlepšími

Máme dokonalý přehled o trhu. Neznáme totiž jednu nebo dvě pojišťovny. Známe všechny. A jejich produkty. A to je pro vás výhoda. Dokonce obrovská, pokud jste obchodník.

víc informací

Sjednání povinného ručení – první krok při koupi nového vozu

29/04/2019 Lucie Dvořáková

Povinné ručení je zákonem stanovené pojištění, bez kterého se rozhodně nevyplatí vyrážet na silnici. Hrozí vám totiž poměrně vysoké sankce od České kanceláře pojistitelů. A nejen to. Může vám být také udělena pokuta během silniční kontroly policií ČR při nepředložení tzv. „zelené karty“. Aby se řidiči a majitelé vozů nedostávali do těchto situací, je sjednání povinného ručení opravdu jednoduché. Povinné ručení lze sjednat online a celý proces zabere pouze pár minut.

Co potřebuji k úspěšnému sjednání povinného ručení?

K vyřízení povinného ručení vám postačí znát pouze VIN kód (výrobní identifikační číslo vozidla) a další základní údaje uvedené v malém technickém průkazu. Po přihlášení vozidla na registru vozidel (kde je potřeba pro vyřízení zápisu vozidla do registru předložit platné zákonné pojištění vozidla) a obdržení velkého technického průkazu a SPZ, nahlásíte chybějící údaje pojišťovně, která vám následně zašle novou „zelenou kartu“ s aktualizovanými údaji.

Diskuze (0)