Cestovní pojištění pro seniory

Spolupracujeme s nejlepšími

Máme dokonalý přehled o trhu. Neznáme totiž jednu nebo dvě pojišťovny. Známe všechny. A jejich produkty. A to je pro vás výhoda. Dokonce obrovská, pokud jste obchodník.

víc informací

Cestovní pojištění pro seniory

20/09/2019 Lucie Dvořáková

Letní prázdniny jsou za námi a pro některé čas dovolených skončil. Pro jiné je naopak zrovna teď ten správný čas někam vyrazit. V měsících září a říjnu velkou skupinu dovolenkářů tvoří senioři. Cestovní pojištění seniorů má svá specifika, které je určitě dobré znát.

Počet cestujících v seniorském věku meziročně stoupá. Každý rok vycestuje přibližně o 5 – 8 % více seniorů než minulý rok a také se mění povaha dovolených. Ke klasickým pobytovým a poznávacím dovoleným přibývá řada aktivně strávených dovolených. Mezi oblíbené aktivity patří zejména turistika, dovolená s golfem nebo třeba potápění. Nejoblíbenější destinace jsou Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko a Španělsko, ale senioři čím dál častěji jezdí i do vzdálenějších exotických destinací.

V čem se pojištění liší?

U většiny pojišťoven začíná seniorní věk dovršením 66 let a cestovní pojištění seniorů se vyznačuje především vyšší cenou pojištění a také vyšším pojistným plněním. Často pojišťovny u cestovního pojištění seniorů nabízí rozšířené asistenční služby, jednak z důvodu možného řešení kombinovaných obtíží klienta a také z důvodu možných jazykových bariér.

Existují i skutečnosti, na které je potřeba dát si pozor, protože mohou ovlivnit plnění pojistného v případě úrazu. Senioři by neměli cestovat do zahraničí, pokud u nich došlo ke zhoršení dlouhodobých obtíží nebo došlo k zásadní změně v medikaci. Z pojištění léčebných výloh jsou také úplně vyloučeny léčení či operace chronické diagnózy v případě, že si nemoc během předchozích 12 měsíců vyžádala hospitalizaci. Všechny tyto skutečnosti pojišťovna zkoumá a zahrnuje do rozhodování o výši pojistného plnění v případě pojistné události.

Diskuze (0)