Vyplatí se vám hlásit pojišťovně i drobné škody na vozidle?

Spolupracujeme s nejlepšími

Máme dokonalý přehled o trhu. Neznáme totiž jednu nebo dvě pojišťovny. Známe všechny. A jejich produkty. A to je pro vás výhoda. Dokonce obrovská, pokud jste obchodník.

víc informací

Vyplatí se vám hlásit pojišťovně i drobné škody na vozidle?

29/04/2019 Lucie Dvořáková

Mít sjednané havarijní pojištění ke každému vozidlu je určitě dobrá věc. Při sjednávání si ale musíme uvědomit, co od havarijního pojištění očekáváme a jakou cenu jsme ochotni zaplatit. Chceme platit co nejmenší částku s vědomím, že drobné škody si budeme hradit sami? Nebo si raději připlatíme a chceme mít jistotu, že pojišťovna nám uhradí jakoukoliv škodu vzniklou na vozidle?

Jaké škody pokrývá havarijní pojištění?

Škody, které havarijní pojištění pokrývá, jsou škody způsobené na vlastním vozidle při dopravní nehodě, kterou jsme zavinili. Dále pak odcizení, vandalismus a také přírodní katastrofy. Pokud nám na voze vznikne škoda drobného charakteru, musíme si dobře rozmyslet, zda se nám vyplatí škodu pojišťovně nahlásit. Může totiž nastat situace, že pojistné plnění bude minimální a ještě se nám díky nahlášené škodní události zvýší částka pojistného v dalším období.

Pokud máme u havarijního pojištění sjednanou spoluúčast 5 tis. korun, bude nám od každého pojistného plnění odečteno právě těch 5 tis. korun a při opravě do 5 tis. nám nebude vyplaceno nic. Pokud očekáváme, že škody drobného charakteru nám bude pojišťovna proplácet v plné výši, je třeba na to pamatovat při sjednávání pojistky a počítat s vyšší částkou pojistného.

Diskuze (0)