Jaká pojištění sjednat pro své dítě?

Spolupracujeme s nejlepšími

Máme dokonalý přehled o trhu. Neznáme totiž jednu nebo dvě pojišťovny. Známe všechny. A jejich produkty. A to je pro vás výhoda. Dokonce obrovská, pokud jste obchodník.

víc informací

Jaká pojištění sjednat pro své dítě?

31/05/2019 Lucie Dvořáková

Narození dítěte je velká událost, se kterou jsou spojené pocity štěstí, lásky a také odpovědnosti a mnohdy nejistoty a obav. Po narození a příchodu z porodnice vyvstane spousta úkolů pro rodiče, co je třeba pro nového člena rodiny zařídit. Ve všem tom kolotoči bychom však neměli v žádném případě opomenout sjednat ty správné pojištění pro své dítě. Základem je pojištění odpovědnosti a životní pojištění.

Pojištění odpovědnosti

Každému se může stát, že svým chováním neúmyslně způsobí škodu někomu dalšímu. V případě dětí je to samozřejmě také tak. Nečekaných situací je spousta a je třeba být na ně připraven. Pračka vytopí sousedy, dítě rozbije zboží v obchodě nebo poškrábe auto sousedům. Můžou nastat i horší situace kdy nevzniknou pouze škody na majetku, ale může dojít ke škodě na zdraví. Pokud jste se stali rodiči, tak už zodpovědnost nenesete pouze za sebe, ale i za své děti. Není nutné sjednávat speciální pojištění odpovědnosti za dítě. Stačí mít sjednanou jednu pojistku, která se vztahuje automaticky na všechny členy domácnosti a to děti, partnera nebo třeba zvíře.

Myslete na všechny členy rodiny

Životní pojištění by měli mít v první řadě sjednané rodiče dítěte. Není pak nic jednoduššího než do existující smlouvy přibrat svého potomka. Samozřejmě není příjemné přemýšlet o nepříjemných věcech, které by se mohly stát a mohly mít skutečně problematické následky pro zbytek rodiny, ale opravdu je nutné se i nad těmito skutečnostmi zamyslet. Zrevidujte proto svou existující smlouvu, zda je pojistné krytí dostačující na fungování rodiny.

Životní pojištění má v první řadě za úkol krýt celou řadu nepříjemných a nenadálých událostí. At už děti hlídáme sebevíc, jejich úrazům se zkrátka nevyhneme. V pojistném můžete mít zahrnuté krytí pobytů v nemocnici, drobné i vážnější úrazy a také nemoci. Záleží jen na vás jaký rozsah krytí a výši limitů si zvolíte a od toho se pak odvíjí výsledná částka pojistného.

Diskuze (0)