Pojištění cenností

Spolupracujeme s nejlepšími

Máme dokonalý přehled o trhu. Neznáme totiž jednu nebo dvě pojišťovny. Známe všechny. A jejich produkty. A to je pro vás výhoda. Dokonce obrovská, pokud jste obchodník.

víc informací

Pojištění cenností

14/04/2019 Libor Zezulka

Pojem cennost je velmi obsáhlý a je potřeba vědět, co všechno pod něj spadá v oblasti pojišťovnictví. Nejobvyklejší cennosti jsou české i zahraniční bankovky a mince. Mnozí z vás jsou také majitelé cenných papírů, jako jsou akcie a dluhopisy. Dále mezi ceniny řadíme finanční produkty (platební karty, vkladní i šekové knížky). Nesmíme však opomenout stravenky, různé poukázky a jízdenky, poštovní známky nebo třeba kolky. V každé domácnosti také najdeme šperky (drahé kovy, perly, drahokamy a předměty z těchto vyrobené). To vše má svou hodnotu a lze to tedy mezi cennosti zařadit.

Pojištění cenností automaticky spadá do pojištění domácnosti, vyplatí se však věnovat mu dostatečnou pozornost při sjednávání pojištění. Každá pojišťovna má určená pravidla pro výplatu plnění, které je potřeba předem znát a domluvit se na nich. Vyplatí se mít s pojišťovnou schválené místo uložení cenností a mít schválený dostatečný limit pojištění. Aby došlo k rychlému a plnohodnotnému pojistnému plnění při krádeži šperků, je ideální mít uložené fotografie, účtenky a certifikáty pravosti šperků na bezpečném místě.

Zdroj obrázku: Freepik.com

Diskuze (0)