Cestovní pojištění v těhotenství

Spolupracujeme s nejlepšími

Máme dokonalý přehled o trhu. Neznáme totiž jednu nebo dvě pojišťovny. Známe všechny. A jejich produkty. A to je pro vás výhoda. Dokonce obrovská, pokud jste obchodník.

víc informací

Cestovní pojištění v těhotenství

21/10/2019 Lucie Dvořáková

Těhotenství a cestování – dva pojmy, které se rozhodně nevylučují. Akorát je třeba dbát zvýšené opatrnosti a rozmyslet si, jakou destinaci navštívíte. Tam, kde je nutné mít různá očkování, raději nejezděte – na světě je celá řada krásných míst a určitě vyberete destinaci, kterou můžete navštívit bez obav i v těhotenství.

Pokud cestujeme do zahraničí, cestovní pojištění si sjednáváme naprosto automaticky. V těhotenství však vybírejte pečlivě a zaměřte se na detaily pojištění. Na první pohled se totiž může zdát, že skutečnost že jste těhotná, v cestovním pojištění nehraje vůbec žádnou roli. Není to však pravda. Každá pojišťovna si pojistné podmínky pro těhotné upravuje podle svého a je třeba s tím počítat.

Jaké jsou pojistné podmínky pro těhotné?

Za cestovní pojištění v době těhotenství zaplatíte stejnou částku jako normálně. Většina pojišťoven vás pojistí do 24. až 26. týdne před porodem. Pak už jsou často z pojištění vyňaty zákroky související s těhotenstvím. Navíc po tomto týdnu těhotenství můžete mít problémy s leteckými přepravci. Může se ale také stát, že pojišťovna nebude mít pojištění podmíněno stadiem těhotenství, ale bude po vás požadovat souhlas lékaře s vycestováním. Ten ovšem doporučujeme pořídit si vždy, pokud se rozhodnete do zahraničí odcestovat. Vystavení takového dokumentu bývá obvykle u lékaře zpoplatněno. V případě řešení pojistné události ale může hrát toto potvrzení velmi významnou roli a být důležitým důkazním dokumentem.

Obecně můžeme říct, že cestovní pojištění není možné sjednat v rizikovém těhotenství a to bez ohledu na to, v jaké fázi těhotenství se nachází. Žádná z českých pojišťoven také neproplácí jakékoliv plánované zákroky týkající se těhotenství (umělé oplodnění, plánovaný porod nebo interrupci) v zahraničí.

Diskuze (0)