Jaká pojištění nesmí opomenout každý správný cyklista

Spolupracujeme s nejlepšími

Máme dokonalý přehled o trhu. Neznáme totiž jednu nebo dvě pojišťovny. Známe všechny. A jejich produkty. A to je pro vás výhoda. Dokonce obrovská, pokud jste obchodník.

víc informací

Jaká pojištění nesmí opomenout každý správný cyklista

19/06/2019 Lucie Dvořáková

Venku je hezky, trocha zdravého pohybu je potřeba, láká nás to zajet si někam na výlet. Léto je ideální doba na to vytáhnout kolo a šlápnout do pedálů. Cyklistika nebo cykloturistika je velice oblíbená aktivita, které se věnují statisíce lidí a s rozvojem a zvýšenou dostupností elektrokol jejich počet stále stoupá. Cyklistů je všude dost a není náhodou, že jsou jednou z nejvíce ohrožených skupin účastníků silničního provozu. Mít pořízenou dobrou výbavu s kvalitními bezpečnostními prvky je určitě nezbytné, ale zkusme se zamyslet ještě více. Ukážeme vám, že je dobré myslet skutečně na vše a mít sjednané kvalitní pojištění je opravdu výhodou.

Základem je pojištění odpovědnosti

Na všech možných cyklotrasách, cyklostezkách i silnicích na každého cyklistu číhá řada nebezpečí a i při sebevětší opatrnosti se může stát, že cyklista nehodu zaviní. V lepším případě dojde k újmě na majetku a v tom horším i na zdraví. V každém případě pak musí počítat s tím, že za vzniklé škody bude viník nehody platit. Částky se pak mohou vyšplhat hodně vysoko, protože viník je povinen uhradit nejen hmotné škody a léčbu, ale také ušlý zisk za dobu pracovní neschopnosti.

Pojištění odpovědnosti se vztahuje na rekreační sporty, zahrnuje tedy i cyklistiku a je řešením jak se zbavit obav, že cokoliv se stane, zásadně ovlivní váš rozpočet. Ideální výše limitu pojistného plnění je stanovena na 20 milionů korun. Zdá se to být hodně, ale je třeba si uvědomit, že v silničním provozu může cyklista zavinit i vážnější autonehodu nebo srážku více vozidel a v takovém případě pak náklady rychle stoupají.

Dá se pojistit kolo proti krádeži?

Pokud dojde ke krádeži, pojistné vám bude vyplaceno pouze v případě, že vám bylo kolo ukradeno z řádně zabezpečeného prostoru. Pojistné se nevztahuje na odcizení kola z volného prostoru. Za volný prostor se považují i balkony, které spousta lidí využívá k uskladnění kol běžně nebo zahrady u rodinných domů. Je dobré se u pojišťovny informovat o požadavcích na zabezpečení, aby pak zbytečně nedocházelo ke krácení pojistného plnění.

Statistiky Policie ČR uvádějí, že v roce 2018 bylo v České republice odcizeno přesně 4723 kol, což je 13 kol denně. Je tedy dobré své kolo chránit před případným odcizením co nejlépe a mít sjednané vhodné pojištění. Pojišťovny krádež kola zahrnují v rámci pojištění domácnosti. Pokud máte doma dražší kousek nebo třeba elektrokolo, je dobré popřemýšlet o individuálním pojištění, které již řada pojišťoven nabízí a kde je pojistná ochrana výrazně rozšířena. Zloději se nejčastěji zaměřují na vytipovaná drahá kola a elektrokola.

Tip: Chcete-li pojistit své drahé kolo či elektrokolo, neváhejte se na nás obrátit. Vybereme vám nejvhodnější pojištění.

Diskuze (0)