Pojištění čelního skla jako součást povinného ručení

Spolupracujeme s nejlepšími

Máme dokonalý přehled o trhu. Neznáme totiž jednu nebo dvě pojišťovny. Známe všechny. A jejich produkty. A to je pro vás výhoda. Dokonce obrovská, pokud jste obchodník.

víc informací

Pojištění čelního skla jako součást povinného ručení

08/11/2019 Lucie Dvořáková

Poškození čelního skla je jednou z nejčastějších příčin pojistných událostí v autopojištění a je třeba si uvědomit, že toto pojištění nelze sjednat samostatně, pouze jako součást povinného ručení nebo havarijního pojištění. Pokud jezdíte hodně i mimo město, mělo by pro vás pojištění čelního skla být samozřejmostí a nad jeho sjednáním byste neměli vůbec váhat. Rizikové jsou především zimní měsíce, kdy cesty bývají sypané třeba i pískem či štěrkem. Není výjimkou, že řada řidičů řeší škodu na čelním skle i několikrát ročně.

Poškození čelního skla nelze ignorovat

Pokud prasklina jakkoliv zasahuje do stírací plochy, hrozí vám pokuta až  10 000 Kč a 5 trestných bodů. Je tedy nutné každé sebemenší poškození řešit okamžitě. Každé poškození však nemusí znamenat výměnu čelního skla. Pokud se jedná o poškození o průměru do 2,5 cm mimo zorné pole řidiče, je možná oprava skla, za kterou zaplatíte od 800 Kč do 1500 Kč. Pokud je však poškození větší nebo v zorném poli řidiče, musíte počítat s výměnou čelního skla. Cena se pak odvíjí od stáří vozu, typu skla, zda sklo je vybavené senzory deště nebo třeba vyhříváním.

Při menším poškozením je možné čelní sklo opravit.

Připojištění čelního skla se vyplatí

Pojištění čelního skla se vyplatí i v případě, že máte sjednáno havarijní pojištění. Důvodem je, že pokud budete poškození čelního skla řešit jako pojistnou událost v rámci havarijního pojištění, budete se na škodě podílet spoluúčastí, kterou máte sjednanou u havarijního pojištění. Navíc každá nahlášená pojistná událost se u pojišťovny eviduje a přicházíte tím o získané bonusy. A to znamená jediné. Za sjednané havarijní pojištění zaplatíte více. Naopak pokud máte sjednáno připojištění čelního skla, můžete počítat s vyplacením plné částky, na kterou máte pojištění sjednáno a pojistná událost nemá žádný vliv na cenu povinného ručení či havarijního pojištění.

Diskuze (0)